04
LAP

Kaip išsirinkti sofą?

Sofa – centrinis ir pats svarbiausias svetainės atributas, vienas iš trijų brangiausių namuose esančių baldų, todėl jos rinkimuisi skirkite pakankamai dėmesio. Kaip ir daugelį kitų baldų, sofą perkame ne vieneriems metams... Tinkamai parinkti jie suteikia namams jaukumo, stiliaus ir komforto. Jos dydį reikia rinktis pagal svetainės ir kitų joje esančių baldų išmatavimus; medžiagiškumą – pagal interjero stilių ir turimą biudžetą; dizainą – pagal bendrą interjero tematiką. Kadangi sofa yra itin gerai pastebimas, centrinis baldas, dar vienas svarbus jos aspektas yra spalva.

Nuo ko pradėti?

Jeigu imatės naujo interjero projekto (svetainė vis dar yra „baltos drobės“ stadijoje), sofa gali būti pirmas priimtas sprendimas visame svetainės projekte. Išsirinkus tokį centrinį baldą, visas kitas detales belieka derinti aplink jį. Pradedant kurti interjerą nuo sofos, rekomenduojama išsirinkti įkvepiantį, charakteringą baldą, pavyzdžiui, išskirtinio audinio, ryškios spalvos sofą. Jeigu ketinate jau įrengtą svetainę atnaujinti nauju minkštuoju baldu, pirmiausia reikia apsispręsti, kokį vaidmenį sofa atliks interjere – centrinį ar pagalbinį. Bet kokiu atveju, sofa turi gražiai papildyti svetainės interjerą ir joje vyraujančią spalvų paletę. Jeigu bijote prašauti pro šoną, visada galite rinktis neutralias spalvas, kurios harmoningai atrodo daugumoje interjerų.

Patikrinkite matmenis!

Įsitikinkite, kad nauja sofa tilps pro svetainės (ar kito kambario, kuriame ji stovės) ir lauko duris. Išmatuokite erdvę, kurioje stovės sofa. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip ji derės prie Jūsų kambario formos, dydžio ir interjero. Galiausiai išsirinkę pageidaujamą baldą ir sužinoję jo išmatavimus, namuose su siūlu ar virvele išdėliokite sofos kontūrus toje vietoje, kur ji ir stovės. Taip įsitikinsite, kad net atitinkanti išmatavimus sofa netrukdys praeiti ar judėti kambaryje. Šis patarimas ypač aktualus tiems, kas renkasi U ar L formos minkštą kampą.

Įvertinkite savo gyvenimo būdą

Jei gyvenate su šeima – jums tikriausiai labiau tiks U arba L formos minkštas kampas, arba dvi atskiros sofos, kurias galite pastatyti vieną priešais kitą (jei leidžia kambario erdvė). Taip visi kartu galės patogiai bendrauti. Jei kambarys mažesnis tinkamesnė būtų kampinė sofa, kuri talpina daugiau žmonių. Jei turite mažų vaikų arba naminių gyvūnų, rinkitės sofos gobeleną, kuris bus tvirtas ir lengvai valomas.

Patogumas

Baldų salone išmėginkite sofos patogumą patys. Atsisėskite, įsitikinkite, kad Jums patogu. Beje, būtina atsiminti, kad jei dabar ji patogi – per laiką jos tvirtumas ir kietumas gali kiek sumažėti. Pabendraukite su baldų salono pardavėjais, užduokite jiems klausimų apie tai, kas yra po gobelenu – apie sofos užpildą ir konstrukciją. Iš esmės tai ir yra sofos ilgaamžiškumo rodiklis.

Detalės

Sofos kojų medžiagiškumas ir forma gali gana stipriai pakeisti vaizdą. Plono metalo kojos labiau tiks moderniuose namuose, o įmantrios medinės - klasikiniuose. Na, o daugiausiai charakterio bet kuriai sofa suteiks dekoratyvinės pagalvėlės. Turbūt net nereikia įrodinėti, jog pastarosios yra lengviausias būdas atnaujinti interjerą ar suteikti jam tam tikrų spalvų.

Spalvos

Neutralios sofos paprastai harmoningai dera su dauguma interjerų. Neutraliomis sofų spalvomis yra laikomi tokie atspalviai, kaip: smėlio, grietinėlės, rusva, įvairūs pilkos atspalviai. Tačiau svetainės kambaryje puikiai gali atrodyti bet kokios pasirinktos spalvos sofa, tik svarbu prie jos priderinti keletą tos pačios spalvos interjero akcentų, kad būtų sukurtas erdvės vientisumas. Geriau neeksperimentuoti su sofos spalvomis. Įsigijus ryškios spalvos baldą, bus sudėtingiau suderinti interjero detales. Kas be ko, kartais ryški spalva pasiteisina, bet tai priklauso nuo bendro konteksto ir norimo išgauti efekto. Nesirinkite sofos spalvos vien tik parduotuvėje. Prie dirbtinio apšvietimo ta pati spalva gali atrodyti visiškai kitaip nei natūralioje dienos šviesoje. Jeigu įmanoma, išsineškite medžiagų pavyzdžius bent jau į lauką, o geriausia parsivežkite į namus.

Kokią sofa pasirinkti – tamsią ar šviesią?

Kokią sofos spalvą pasirinkti (tamsią ar šviesią), dažnai nulemia grindų spalva. Pavyzdžiui, ant tamsių grindų pastatyta tamsios spalvos sofa vizualiai gali pranykti erdvėje. Jeigu ant tamsių grindų norite statyti tamsią sofą, reikia pasirūpinti, kad ši kokiu nors būdu atsiskirtų nuo grindų. Tai galima padaryti, pasirinkus sofą su metalinėmis arba šviesios medienos kojelėmis, kurios sukurs grindis ir sofą skiriančią vizualinę erdvę, taip pat šiam tikslui gali pasitarnauti šviesios spalvos kilimas. Dar vienas svarbus tamsių spalvų aspektas yra tas, kad jos sugeria šviesą. Kadangi sofa yra pakankamai didelis baldas, reiktų gerai įvertinti ir šį aspektą. Specialistai rekomenduoja prieš perkant tamsios spalvos sofą, kambaryje patiesti, arba ant senos sofos užtiesti panašaus atspalvio užtiesalą, taip bus lengviau apsispręsti ar sofa nėra per tamsi.

RANKŲ ATRAMOS – ITIN SVARBI DETALĖ.

Tai labai svarbi sofos detalė, kuri turi būti ne tik graži, bet ir patogi. Pagalvokite, ar pageidaujamo baldo rankų atramos tiks, jei norėsite ant jų padėti galvą, pamiegoti, užsikelti kojas ir pan.

PASIRINKITE PATVARŲ GOBELENĄ.

Jei norite, kad sofa Jums tarnautų dešimtmečius, itin svarbu pasirinkti tinkamą gobeleną. Geras pasirinkimas – medvilnės ir lino audiniai, tačiau jei jie yra sumaišyti su pigiu sintetiniu audiniu, vos po metų dėvėjimo gali pradėti raibuliuotis.Aukštos kokybės sintetinio mikropluošto audiniai gali imituoti daugelio natūralių audinių tekstūrą, yra atsparūs dėmėms, todėl tai kone geriausias pasirinkimas. Negana to, mažai tikėtina, kad išbluks tokio audinio spalva.

APSVARSTYKITE ODĄ.

Odinės sofos yra ne tik prabangios, bet ir praktiškos. Jos puikiai užpildo bet kokį interjerą. Kartu su kokybiška konstrukcija tokia sofa Jums tarnaus ilgai, užtikrindama ir komfortą, ir stilių. Patarimas: oda yra patvari medžiaga, kuri sendama atrodo vis geriau, tačiau ja būtina rūpintis. Kartą per pusę metų, odines sofas rekomenduojama išvalyti aukščiausios kokybės valikliu.

šaltiniai: manonamai.lt ; berrybaldai.lt ; interjero-galerija.lt