10
LAP

Kokias grindis rinktis: laminatą , vinilinę grindų dangą ar kietmedį?

Šiandien, kai grindų dangos rūšių pasiūla yra labai didelė, darosi sunku apsispręsti, kokios grindys yra tinkamiausios. Vienas iš būdų sumažinti šį ilgą sąrašą – atsižvelgti į savo gyvenimo būdą. Prieš pradedant rinktis grindų dangą, reikia gerai žinoti, kokio dydžio yra jai skirtas biudžetas. Skaičiuodami biudžetą atsižvelkite ne tik į patalpos kvadratūrą ir jums reikiamą grindų dangos kiekį, bet ir į tai, ar bus reikalingi paminkštinimai ar kitos medžiagos, klijuojamos po grindimis. Atsakę į visus su pinigais susijusius klausimus, turėtumėte sau užduoti dar keletą asmeniškų klausimų. Kiek jūsų namuose gyvena žmonių? Ar turite mažamečių vaikų arba augintinių? Ar dažnai rengiate draugų pasibuvimus? Kokiai patalpai bus skirta grindų danga? Ar patalpa yra drėgna?

Vinilinės grindys

Šiluma, patvarumas Taip!

Vinilinės grindys – polivinilchlorido (PVC) pagrindo grindys, kurios dėl savo universalumo tinka daugumai namų erdvių ir laikomos vienomis iš atspariausių. Vinilinės grindys – labai atspari grindų danga, nereikalaujanti daug priežiūros, ji puikiai tinka namams, kuriuose yra ne vienas augintinis. Ši grindų danga dėl storio ir savybių gerai praleidžia šilumą ant kurios stovint nevargsta ir nešąla kojos, taip pat tinkamas pasirinkimas tiems, kurie turi arba svarsto apie šildomąsias grindis. Vinilinės grindys pasižymi atsparumu trinčiai bei drėgmei, tad gali būti naudojamos intensyvaus judėjimo bei padidėjusios drėgmės zonose (pavyzdžiui: virtuvėje arba vonioje). Dėl minkštumo vinilinėje dangoje nelieka baldų įspaudų – ilgainiui jie išsitiesina, tampa nematomi. Visiškai užtikrina atsparumą: trinčiai, braižymui, neblukimą, turi gerą garso izoliaciją (nekaukši, nedunda). Grindys antistatinės – nesielektrina, todėl nesusidaro dulkių kamuolių. Dauguma vinilinių lakštų kolekcijų yra su antimikrobine apsauga „CleanSweep“. Ji apsaugo dangos paviršių nuo dėmių ir kvapą sukeliančių bakterijų. Dizaino prasme šios grindys išsiskiria savo gebėjimu tikroviškai imituoti įvairias apdailos medžiagas: medines lentas, keramikines plyteles, cinkuoto metalo plokštę ir t.t. Lengva priežiūra, tam nereikia specialių cheminių priemonių – užtenka paprasto ar muilino vandens, šluostės. Jeigu norisi šioms grindims suteikti papildomo žvilgesio, plaunant grindis, į vandens ir acto tirpalą galima įpilti kelis lašelius kūdikių aliejaus.

Vinilinės dangos minusai?

Nėra galimybės atnaujinti. Vienas didžiausių šios dangos minusų, kad ir kokia atspari ji bebūtų, jos negalima atnaujinti, o tai reiškia, kad nutikus nelaimei, pažeistą dalį reikės pašalinti ir pakeisti nauja.

Spalvos kitimas. Prastesnės kokybės vinilinė grindų danga yra linkusi į spalvos kitimą. Taip dažniausiai nutinka tada, kai danga yra veikiama tiesioginių saulės spindulių.

Neperdirbama medžiaga. Tai nėra itin ekologiškas pasirinkimas, kadangi ši medžiaga yra sunkiai perdirbama. Tačiau gamintojai stengiasi tai pakeisti ir pradeda gaminti labiau savaime yrančius medžiagos variantus.

Laminatas

Renkantis grindis savo namams, apie laminatą paprastai yra pagalvojama tada, kai yra dirbama su mažesniu biudžetu. Nors tokia grindų danga pridėtinės vertės būstui nesuteikia, tačiau lengvas įrengimas ir žema kaina tikrai vilioja. Tad kokie yra pagrindiniai laminato privalumai ir trūkumai? Laminatas – taip pat atspari grindų danga, pasižyminti tuo, kad savo dizainu gali atkartoti kitos medžiagos raštą, pavyzdžiui: medienos, akmens, odos. Fotografijoje tokias grindis tikrai galima palaikyti natūraliomis medinėmis. Kad tai nėra originalas, galima suprasti tik atidžiai į jas pasižiūrėjus, nes tikrų medinių grindų visos lentos yra skirtingos ir unikalios. Taip pat stovint ant laminato yra gan aišku, kad yra stovima ant nenatūralios medžiagos. Laminatas yra tokia grindų danga, kurią galima įsirengti palyginus lengvai ir greitai. Dažnai tokias grindis žmonės įsirengia net patys, nesamdydami papildomos pagalbos. Taip yra dėl to, kad jos turi patogią užrakto („click/lock“ arba „fold/lock“) konstrukciją. Būtent dėl tokios konstrukcijos atskiros laminato lentos susideda lengvai kaip puzlė. Valyti šias grindis yra labai paprasta. Tereikia jas prasiurbti ir prabraukti sudrėkintu grindų skuduru. Laminatas, ne taip kaip natūrali mediena, yra atsparus įvairiems įlenkimams ir įbrėžimams.

Didžiausi minusai?

Kadangi jo fotosluoksnis yra apdengtas apsauginiu sluoksniu, taip pat svarbu žinoti, kad nors laminatas ir yra ganėtinai atsparus drėgmei, per didelis jos kiekis gali priversti jo siūles tarp lentų išbrinkti. Visgi didžiausias tokios grindų dangos minusas yra tas, kad jos negalima atnaujinti. Laminato gamintojai paskutiniu metu labai stengiasi tobulinti savo gaminius. Šiandien kuriamas laminatas yra gaminamas su gilesne tekstūra bei geresne grafikos reprodukcija, tad jis vizualiai tampa vis labiau artimas medienai. Tačiau, kalbant apie nekilnojamo turto pridėtinę vertę, yra manoma, kad namai su laminato grindimis yra kur kas sunkiau parduodami, nei namai su natūraliomis medinėmis grindimis.

Kietmedžio grindys

Ieškodami naujų namų, pirkėjai dažnai ieško būsto su kietmedžio grindimis. Tačiau jeigu įsigytas būstas yra be šio grindų tipo, tenka gerai pasukti galvą, ar verta į jas investuoti. Kadangi kietmedžio grindys yra brangios ir reikalaujančios papildomos priežiūros, prieš apsisprendžiant, būtina įvertinti tiek jų pliusus, tiek minusus. Kietmedžio grindys garsėja savo patvarumu ir ilgaamžiškumu. Svarbu paminėti tai, kad tokioms grindims nereikia daug priežiūros. Jas užtenka prašluoti arba prasiurbti ir retkarčiais išplauti su specialiu, medinėms grindims skirtu plovikliu. O geriausia yra tai, kad tokias grindis galima atnaujinti. Nekilnojamo turto specialistai teigia, kad būsto, kuriame yra įrengtos kietmedžio grindys, vertė pakyla. Taipogi ir potencialūs pirkėjai yra linkę mokėti didesnę pinigų sumą už namus su medine grindų danga. Akivaizdžiausias tokios grindų dangos pliusas – nepriekaištinga estetika. Mediena yra ypatinga apdailos medžiaga, nes ji niekada neišeina iš mados. Taip yra todėl, kad ji namų erdvėje kuria jaukumo ir šilumos jausmą. Renkantis kietmedžio grindis, galima rinktis iš skirtingų medienos rūšių (pavyzdžiui: ąžuolo, pušies, riešutmedžio), atspalvių ir užbaigimų. Todėl sau tinkamą variantą gali atrasti tiek modernių, tiek klasikinių namų savininkai.

Kietmedžio grindų trūkumai?

Kaina. Kietmedžio grindys – patvarios bei visiškai natūralios grindys, todėl nekeista, kad nusprendus namuose įsirengti tokią dangą, teks investuoti nemažą pinigų sumą. Šių grindų kaina svyruoja, priklausomai nuo pasirinktos medienos. Taip pat reikia turėti galvoje, kad brangi yra ne tik mediena, bet ir pačių grindų įrengimas, kuris nėra paprastas. Renkantis kietmedžio grindis, taip pat reikia turėti galvoje, kad tokias grindis kartais reikės atnaujinti. Kuo minkštesnė mediena, tuo ant jos lengviau atsiranda įbrėžimų ir dėmių. Taip pat tokias grindis reikės dažniau atnaujinti tuo atveju, jei namuose yra mažamečių vaikų arba keturkojų augintinių. Triukšmingumas. Medinės grindys gali būti kiek triukšmingos, kai jomis yra vaikštoma, o tai gali nepatikti kaimynams, kurie gyvena apačioje. Visgi tokią problemą galima paprastai eliminuoti, paklojant minkštą kilimą.

šaltinis: manonamai.lt